Netradicinė pamoka 5 klasėje Nemuno valstybiniame žirgyne. Šios pamokos visada vaikams teikia daug gerų emocijų. Sužinojo, jog čia nuo seno veisiami Trakėnų veislės žirgai ir Lietuvos sunkieji. Pamatė šių žirgų skirtumus, pamatė, kaip žirgai treniruojami, kaip atrodo maniežas. Pamaitino, pašėrė žirgus, glostė, paveikslavosi ir klausė pasakojimo apie žirgų sandaros ypatumus, domėjosi spalvų įvairove.
Dešimtokai rinko augalų žiedadulkes ir tikslas buvo – ištirti, kuo skiriasi vėjo ir vabzdžių apdulkinamų augalų žiedadulkės. Nustatė, jog vėjo apdulkinamų augalų žiedadulkės turi oro pūsleles, o vabzdžių – kibios, nelygiu paviršiumi. Septintokai irgi stebėjo žiedadulkes.
Šiemet turėjau 2 projektinius darbus. 8 kl. mokiniai kūrė „Vandens augalų sodą”, o vienuoliktokės tyrė „Mikroorganizmų paplitimą gimnazijos aplinkoje” . Šaunuoliai mokiniai, pasistengėte, džiaugiuosi jūsų oratoriniais gebėjimais.
Tas jausmas, kai visus metus dirbi, dirbi, o pranešimą pristatai per 10 minučių. Šiandien gamtamokslinėje konferencijoje aštuntokai ir 3g klasės gimnazistės pristatė savo projektinius darbus. Aštuntokai sukūrė „Vandens augalų sodą”, o 3g kl gimnazistės tyrė „Mikroorganizmų paplitimą gimnazijos aplinkoje”. Atvykus į tokį žymų Lietuvos miestelį, aplankėme Pliaterių dvaro parką, kuriame auga seniausias Lietuvoje ginkmedis, pasigrožėjome […]
Šią puikią dieną su septintokais nuvykome prie Opstainių ežero, norėdami ištirti vandens užterštumą pagal bioindikatorius, pažiūrėti, kas auga ir gyvena. Nustebome, jog radome daugybę apsiuvų lervų, mažiau lašalų lervų, tubifeksų. Taigi, vanduo čia švarus, labai geros kokybės. Gaila, kad pakrantėje daugiau radome šiukšlių, negu organizmų rūšių. Šiukšlių pririnkome 2 didelius maišus. Iš viso ištyrę mokiniai […]