2019-05-02
DNR išskyrimas iš vaisių ir daržovių
Vienuoliktokai šiandien pabuvo biotechnologais ir išmoko išskirti DNR iš augalų ląstelių, suprato, kam reikalingas lizės tirpalas, kodėl daržoves ir vaisius reikėjo mechaniškai sutrinti, kodėl DNR ištraukia šaltas izopropanolis. Neblogai.
Sužinojau, kad ląstelės sienelę suardėme traiškydami uogas/daržoves, o membraną su lizės tirpalu. Įdomiausia vieta buvo, kai išskyrėme ir išėmėme DNR. 🙂
Prisiminiau DNR sandara. Sužinojau, kad lizės tirpalas suardo ląstelės membrana. Įdomiausia buvo, kad plika akimi pamatėme uogų DNR. 🙂
Labiau įsidemėjau DNR sandara. Buvo įdomu sužinoti, kad su lizės tirpalu galima suardyti ląstelės membraną. Taip pat pamačiau DNR plika akimi.
Sužinojau, kad yra naudojamas šaltas izopropanolis. Įdomiausia buvo pamatyti mėlynės DNR. 🙂
Įdomu buvo pamatyti špinatų DNR. Įsidemėjau DNR sandara. Įsidemėjau, kad ląstelės sienelę galima suardyti trinant uogas ir daržoves, o membraną su lizės tirpalu.
Sužinojau, kad ląstelės sienelę suardėm trindami salotas grūstuvėje. Tai dar lizės tirpalu sunaikinom ląstelės membraną ir šaldytu spiritu išgryninome augalo DNR. Įdomiausia buvo pamatyti kaip atrodo išgrynintas DNR.
Pamoka patiko, prisiminiau apie DNR. Sužinojau, kad DNR galima pamatyti plika akimi naudojant lizės tirpalą, savo rankų jėgą, šalta izopropanolį.
Sužinojau, kad lizės tirpalas naudojamas ląstelės plazminei membranai suardyti. Buvo įdomu stebėti susispiralizavusia DNR